יום שלישי, 15 באוקטובר 2013

שני מיקסטייפים וגעגוע

שלום לקוראים והקוראות היקרים! אני רוצה לנצל את הפוסט של היום כדי לחלוק איתכם שני מיקסטייפים שאני חורש עליהם לא מעט לאחרונה. אגב למי שתוהה מה ההבדל בין מיקסטייפ לאלבום, אז ככה:
מיקסטייפ זה השם שאמנים אלמוניים נותנים לאלבום הראשון והמעולה שלהם, לפני שהם מקבלים כמויות עצומות של הייפ, ואז מוציאים מה שנקרא "אלבום", שהוא לרוב די צולע ונותן לדושים יומרניים את האפשרות להגיד:
"אין, הוא הגיע לשיא שלו במיקסטייפ..."
אבל היום אנחנו מדברים על מיקסטייפים, והם ממש מעולים!

ה(כבר לא) אלמוני הראשון שלנו היום בחר בשם שלא מפרגן לכם שתסיקו את זה לבד מהאזנה למוזיקה שלו, והוא Chance the Rapper.
אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים והצילום מסך הזה מתוך Google Trends מספר את הסיפור של "2013, השנה של צ'אנס דה ראפר". הבחור הזה לכמויות אדירות של הייפ, שיתף פעולה עם כל ילדי הפלא של עולם ההיפ הופ (Childish Gambino, Kendrick Lamar, Action Bronson, Lil' Wayne) ואפילו עם ילד פלא אחד בשם James Blake!

על הדרך התמונה הזאת גם מספרת את הסיפור שעד שאני מגיע ללכתוב על מישהו במבוא זה נותן לדושים יומרניים את האפשרות להגיד:
"טוב שהוא נזכר, אולי הוא רוצה להקדיש פוסט לעלייתה  המטאורית של אלמונית בשם סוזן בויל על הדרך??"

מרפרוף בערך הוויקפדיה שלו, למדתי שצ'אנס נולד בשנת 93, מה שגרם לי להרגיש קצת זקן, ושהאלבום הראשון שהוא קנה בחייו היה The College Dropout של קניה ווסט, מה שגרם לי להרגיש קצת עלוב, כי שלי היה Bad Hair Day של "Weird Al" Yankovic..
אבל צ'אנס הוא פשוט מסוג המוזיקאים שגורם לך להרגיש כל כך מגניב שאתה שומע אותו, וכל כך לא מגניב מזה שאתה לא מגניב כמוהו. ביקשתם דוגמה? ל-Intro של המיקסטייפ שלו קוראים "Good Ass Intro"!! צ'אנס מראפרפ על ביטים ג'אזיים קלילים כמו נוצה מלווים בהגשה הטריה, הקלילה והלא שגרתית שלו.
אז הינה "פתיח טוב אחושרמוטה" מאת צ'אנס הראפר. המיקסטייפ המלא נקרא Acid Rap והוא זמין בסניף היו-טיוב הקרוב לביתכם.



עוד מיקסטייפ נהדר שיצא השנה (ולא נכתבה עליו כמעט מילה ברשת! תודה לעומר על ההיכרות...) הוא של צמד הראפרים כהן@מושון הלוא הם מיכאל*(כהן + מושונוב) (כן כן, הבן של...) ביחד עם די.ג'יי וולטר על הביטים והוא נקרא "חרוימל'ה מכוכב משה".

המיקסטייפ מלא בביטים הטובים ביותר שאי פעם יצאו מרחם בצבע כחול-לבן! גדוש בסימפולים נהדרים של גדולים וטובים כפליינג לוטוס וקפטן מרפי מכוסים במילים החדות של הצמד. השיר שבחרתי לשים לכם הוא סימפול של "שיר השיכור" של ג'ו עמר, ואני יודע שזה עלול להחזיר אותכם כמה שני אחורה אבל, זה שיר סודי! כן כן, מהאלה שמתחילים אחרי דקה של שקט בסוף השיר האחרון באלבום... 

באמת שאם אי פעם פיקפתם בבחירות שלי בעבר אז עכשיו זה לא הזמן. המיקסטייפ הזה ענק, ואני חורש עליו כבר כמה חודשים! אפשר לשמוע את כולו בסאונדקלאוד או להוריד אותו במחיר של לייק בלבד כאן. מפציר בכם לעשות אחד מהשניים...

אז לכל מי שמוצא את עצמו מדי פעם בוהה בחשיכה עם ליטר וחצי מים, הנה "שיר השיכור".


אה כן, אין פה געגוע.. מצטער.

תגובה 1: